DIPLOMS 102 GADU VECUMĀ
Nekad nesaki "nekad", it īpaši, ja runa iet par mācībām.

2016. gadā amerikāniete Sesila Mišela Boarmena (Kentuki štats), saņemot augstskolas diplomu 102 gadu vecumā teica: "Esmu laimīga!" 1957. gada viņa iestājās Brešija universitātē (Brescia University), taču ģimenes apstākļu dēl bija spiesta to pamest un visu mūžu nostrādāja par skolotāju. Iestāšanās brīdī Boarmenai bija 42 gadi, viņa atnāca kopā ar meitu "vienkārši intereses pēc" un diplomu saņēma pēc 60 gadiem. Brešijas katoļu universitāte ir dibināta 1925. gadā. Ilgu laiku tā bija meiteņu koledža, taču 1998. gadā mācību iestādei tika piešķirts universitātes statuss. Šobrīd Boramena visvecākais augstskolas absolvents pasaulē.

Cecilia Mischel Boarmen

https://www.brescia.edu/news/15678/

2018. gadā Taizemes iedzīvotāja Sjue Miņsjū Tjanczaņas augstskolas diplomu saņēma 81 gada vecumā. Lai sasniegtu šo mērķi, cītīgā studente 4 (no 2014. gada, kad 77 gadu vecumā iestājās universitātē) gadus atteicās no televizora skatīšanās, lai visu savu brīvo laiku varētu veltīt mācībām.Sjue Miņsju distanciāli mācījas "Elektroniskās komercijas" programmā un ļoti aktīvi izmantoja internetu. Katru dienu plkst. 5.00 viņa ieslēdza datoru un visu savu brīvo laiku veltīja mācībām.
Šobrīd 81 gadu vecā absolvente brīvi runā 5 valodās: ķīniešu, angļu, franču, krievu un latīņu, ir lieliski apguvusi Excel un Photoshop programmas, brīvajā laikā nodarbojas ar fotografēšanu, peldēšanu un slidošanu.


Sjū Miņsju

http://www.tju.edu.cn/

2018. gadā amerikānis Roberts Bargers (Robert Barger) 96 gadu vecumā saņēma Toledo universitātes (the University of Toledo) diplomu.
Par studentu Bargers kļuva vēl tālajā 1950. gadā, taču ģimenes apstākļu dēļ bija spiests pamest mācības. 68 gadu vecumā liktenis viņu saveda kopā ar kādu Toledo universitātes darbinieku, kurš, papētot arhīvus, atklāja, ka Roberts Bargers var atjaunot savu studenta statusu. Tā pagāja vēl 28 gadi un beidzot 2018. gadā ilgi gaidītais diploms bija rokā. Šobrīd absolvents nožēlo tikai to, ka vecuma dēļ, acīm redzot, nevarēs pilnībā izmantot visas priekšrocības, kuras darba tirgū paver augstskolas diploms.


Robert Barger

https://www.utoledo.edu/