MILJARDIERI BEZ VIDĒJĀS IZGLĪBAS

DŽEIMSS KLĀRKS

BEZ VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS, BET AR UNIVERSITĀTES DIPLOMU

"Netscape Communications" dibinātājam Džeimsam Klārka (James Clark) skolas gaitas īsti nevedās ģimenes apstākļu dēļ un rezultātā Klārks no skolas tika izslēgts. Pēc dienesta flotē viņš sāka apmeklēt kādas privātās universitātes vakara kursus un pēc tam iestājās Ņūorleānas Universitātē. Tās vadība uzcītīgajam studentam izrādīja īpašu pretimnākšanu un uzņēma viņu par spīti tam, ka Klārkam ne bija vidējās izglītības.

James Henry Clark

RIČARDS BRENSONS

IZSLĒGTS NO SKOLAS PAR NESEKMĪBU

Atraktīvais "Virgin Group" īpašnieks Ričards Brensons (Richard Branson) 16 gadu vecumā tika izslēgts no skolas par nesekmību. Skolas direktors viņam par to esot paziņojis ar vārdiem: "Ar dievu, Ričard! Vai nu tu nonāksi cietumā vai kļūsi pasakaini bagāts." Savas uzņēmēja gaitas Brensons sāka, tirgojot ziemassvētku eglītes, bet tagad viņa īpašumu vērtība ir 4,6 miljardi dolāru.

Sir Richard Charles Nicholas Branson

FRANSUĀ PINO

AUTOVADĪTĀJA APLIECĪBA KĀ VIENĪGAIS IZGLĪTĪBAS DOKUMENTS

Franču kompānijas "Kering" vadītājs Fransuā Pino (Francois Henri Pinault) skolas gaitas pārtrauca 16 gadu vecumā, un esot atzinies, ka vienīgais viņa īpašumā esošais izglītību apliecinošais dokuments ir autovadītāja apliecība.Viņam nepaticis mācīties un apnicis paciest klasesbiedru ņirgāšanos par savu "zemo" izcelsmi. Tagad Pino kapitāls ir 15 miljardi dolāru un viņš "Forbes" miljardieru sarakstā ieņem 53. vietu.

Francois Henri Pinault

AMANSIO ORTEGA

MILJARDIERIS, KURŠ SKOLU PAMETA 13 GADU VECUMĀ

Spāņu uzņēmējs Amansio Ortega (Amancio Ortega) skolu pameta 13 gadu vecumā. 1975. gadā Ortega, kurš uzaudzis dzelzceļa strādnieka un kalpones ģimenē, atvēra pirmo veikalu "Zara". Tagad kompānijas "Inditex" dibinātājam pieder simtiem apģērbu veikalu. "Forbes" informē, ka Ortegas strauji augošais kapitāls ir 57 miljardi dolāru. Piemēram, 2013. gadā tas pieaudzis par 19,5 miljardiem dolāru.

Amancio Ortega