NEPARASTAS BIBLIOTĒKAS

VARŠAVAS UNIVERSITĀTES GAISA DĀRZI

Varšavā (Polija) bibliotēka atrodas pie caur pilsētu tekošās upes Vislas. Modernā ēka no stikla, betona un metāla tapusi 1999. gadā, un sešos stāvos izmitinās hipsterīgas un mājīgas kafejnīcas, stāvvieta un grāmatu glabātuve.

2002. gadā atklāts bibliotēkas dārzs, kas ir viens no skaistākajiem un lielākajiem jumta dārziem Eiropā, un ar savu zaļumu, strautiņiem un krāšņo skatu no augšas uz pilsētu pieejams ikvienam. Stādījumi aizņem vairāk nekā 5000 kv.m. Dārzs izkārtots vairākos līmeņos uz jumta terasēm, un tos savieno tiltiņi. Tajā ir skulptūras, šūpuļtīkli un dažādi interesanti stūrīši. Rudenī dārzā nobriest vīnogas, bet strautiņos un baseinos peld pīlītes un krāsainas zivis. Bibliotēkas dārza apmeklējums ir bez maksas.


https://www.buw.uw.edu.pl/en/?option=com_content&task=blogcategory&id=39&Itemid=91

BIBLIOTĒKA - PIRMĀ APDZĪVOJAMĀ SKULPTŪRA PASAULĒ

Louis Nusser - ļoti interesanta bibliotēka Francijā (Nicā), jo tā ir pirmā pasaulē apdzīvojamā skulptūra - galva ar kubu.

10 000 kv.m. ēka tika uzcelta 2002. gadā un nekavējoties kļuva par orientieri tūristiem, kuri apmeklē Nicu.


https://en.nicetourisme.com/nice/263-bibliotheque-louis-nucera

BIBLIOTĒKA BEZ KRĒSLIEM UN BEZ ELEKTRĪBAS

Liyuan bibliotēka Ķīnā neatrodas pilsētas centrā, kā tas parasti ir pieņemts, bet Huaijou ciematā.

Bibliotēka ir reāls grāmatu templis un izskatās kā senlaiku cietoksnis, kuru veido stikla konstrukcija un 45 tūkstoši koka stieņu. Šajā bibliotēkā jūs neatradīsiet nevienas tabulas, tajā nav pat krēslu. Lasītāji var sēdēt uz paklājiem, kas atrodas plauktos un terasēs, kurās ir iebūvēti grāmatu plaukti. Bibliotēkā nav elektrības, to apgaismo tikai saules stari, kas iekļūst ēkā caur milzīgu stikla jumtu. Tieši tāpēc bibliotēka tiek slēgta agri: pulksten 16:30.


https://www.archdaily.com/256525/liyuan-library-li-xiaodong-atelier